/Files/images/Бібліотек.jpg
У нашій методичній скарбничці ви знайдете багато цікавих матеріалів для підготовки як до уроку, так і до позакласного заходу.

Як книга прийшла до нас

Мета: дати відомості про книгу – історичну пам’ятку людства та історію її виникнення; популяризувати читання літератури, забагачувати знання учнів засобами залучення до книги; формувати щоденну потребу у читанні книги; сприяти духовному збагаченню особистості, підвищенню культурного рівня.

Обладнання: Виставка пізнавальної літератури для молодших школярів, плакати з прислів’ями та висловами про книгу, малюнки із зображенням різноманітних старовинних книг, воскові дощечки зображення пам’ятника І. Федорову.

Прислів’я та вислови на плакатах:

1. Книга – твій друг, без неї – як без рук.
2. З книгою жити – з добром дружити.
3. Книга для розуму, що теплий дощик для посівів.
4. Золото добувай із землі, а знання з книг.
5. З книгою дружити – весь вік не тужити.
6. Книга – не пряник, а людей до себе манить.
7. Книга – дзеркало життя.
8. Книга вчить, як на світі жить.

Свято книги
Мета: показати значення книги в житті людини, прищеплювати любов до книги; формувати комунікативну компетентність; виховувати потребу в читанні, культуру читання, бережливе ставлення до книги.

Обладнання: плакати –вислови про книгу «Книга –вікно у світ», «Книгу читати –усе знати», «Читання –самостійне плавання в морі знань» (В.О.Сухомлинський); стенди з книжками, виставка дитячих малюнків до творів.

Нам без книг ніяк не можна – свято книги

Мета. Ознайомити дітей з тим, як народилась перша книга, поглибити їх знання про книги. Розвивати інтерес до читання. Виховувати бережне відношення до книги.

Обладнання. Виставка книг, портрети дитячих письмен­ників, казкові герої, дитячі малюнки до творів, вислови-плакати про книгу.

Запрошені гості: учні, учителі, батьки, бібліотекар.

Вчитель. Серед інших багатьох свят навесні є прекрас­не свято — свято Книги (Книжчині іменини).
Сьогодні ми поведемо з вами серйозну розмову про те, як народилась перша книга, про бережне відношення до неї, як до свого товариша, порадника.

Свято "Посвята в читачі"

Бачить – не бачить,
Чути – не чує,
Мовчки говорить,
Добре мудрує.
Кривду соромить,
Правди навчає,
Часом жартує,
Смішки справляє.

Бібліотекар. Сьогодні у нас свято «Посвята в читачі». Є вираз: «Скажи мені з ким ти дружиш і я скажу тобі, хто ти». З таким же правом можна сказати: «Скажи мені, що ти читаєш, і я скажу тобі, хто ти». Людина, яка любить і вміє читати , має розумник, добрих в вірних друзів. Друзі ці - книги!Зкнижкою ви зустрічаєтеся ще у дитинстві і не розлучаєтесь з нею до самої старості. Де б ви не вчилися, де б не працювали, весь час будете звертатися за допомогою до книги, підручника! То ж читайте! Хай не буде у вас жодного дня, щоб ви не прочитали бодай однієї сторінки з нової книги.

Наша мова – солов’їна

Мета. Формувати розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Розширювати знання про красу і багатство української мови. Ознайомити дітей з українськими обрядами і звичаями. Пробудити почуття національної гідності. Виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою.

Обладнання. Вишивані рушники, хліб, калина, малюнки герба, прапора України, портрет Т. Г. Шевченка, плакати «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема», «Пісня - душа народу», «Кажуть, дитино, що мова наша - солов’їна».

Свято української мови

Ти наше диво калинове,
Кохана українська мово!


Мета: показати учням красу та багатство української мови з допомогою народної творчості, творів письменників і поетів. Викликати бажання вивчати рідну мову, милуватися її красою. Розвивати мовлення учнів, уміння спостерігати. Виховувати любов до рідної землі, свого народу, рідної мови.

Обладнання: портрети українських письменників, книжкова виставка творів українських письменників, поетів.

«В сім’ї вольній, новій»
(Літературно-музична композиція, присвячена Т. Г. Шевченку)


Святково прибраний зал. Посередині портрет Тараса Шевченка, прикрашений вишитим рушником. Під портретом – слова:

І мене в сім’ї великій,
В сім’вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом.
Т.Г. Шевченко

Мовознавчий турнір

Мета: сприяти активізації та розвиткові розумових і мовленнєвих здібностей дітей, їхнього мислення, пам’яті, виробленню в учнів уважності, спостережливості, відповідальності; формувати культ знань, розвивати творчі здібності; збільшувати пізнавальний інтерес до рідної мови; розширювати кругозір учнів, підвищувати їх інтелектуальний рівень.

Обладнання: мультимедійний проектор, комп’ютер, картки.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Епіграф: «Могутня зброя людини за будь-яких ситуацій - розум.»

/Чингіз Айтматов/

Кiлькiсть переглядiв: 1137