В рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек, який проходить в жовтні, започатковано щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. Сучасна система освіти переживає етап реформування та повного перезавантаження. Головна мета – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й уміння застосовувати їх у житті. Шкільна бібліотека не може залишатися осторонь. Співпраця педагогів і бібліотекаря має сприяти розвитку творчих здібностей кожного учня, допомагати розвитку особистості, давати можливість дітям не розминутись із розумною книгою, виховувати гідних громадян України.

«Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня» - саме під таким гаслом проходив місячник у нашому ліцеї.

Книга – це мудрість поколінь минулих. Книга – це друг і порадник сьогодні. Вона зберігає у собі красу рідного слова, чарівність мови. Виховання любові до книги розпочинається саме з тієї миті, коли у дитини вперше з’являється бажання перегорнути сторінку книги.

На початку жовтня у Вільшанському ліцеї відбулося свято «Посвята у читачі». Посвята стала для молодших школярів незабутнім святом та першим кроком до самостійного читання, до нових зустрічей з цікавими книжками. Маленькі школярі прийшли на посвяту підготовленими. Вони розповідали вірші, відгадували загадки, згадали прислів’я та приказки про книгу, а також, продемонстрували свої креативні та яскраві малюнки.

/Files/images/bbloteka/2020/11.jpg/Files/images/bbloteka/2020/7.jpg/Files/images/bbloteka/2020/6.jpg/Files/images/bbloteka/2020/1.jpg/Files/images/bbloteka/2020/13.jpg/Files/images/bbloteka/2020/12.jpg

Щоб сталося таїнство посвяти в читачі і діти стали справжніми, гарними користувачами, їм потрібно було пройти різні випробовування. А допомагали їм в цьому старшокласники, які перетворилися на казкових героїв. Школярі складали магічних слова, розгадували чарівний кросворд та відгадували загадки. З усіма випробовуваннями малюки успішно впоралися і були прийняті до великої сім’ї читачів бібліотеки Вільшанського ліцею.

/Files/images/bbloteka/2020/8.jpg/Files/images/bbloteka/2020/5.jpg/Files/images/bbloteka/2020/4.jpg/Files/images/bbloteka/2020/9.jpg

Також в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек була проведена благодійна акція «Книжка в дарунок бібліотеці».

/Files/images/bbloteka/2020/3.jpg/Files/images/bbloteka/2020/04.jpg/Files/images/bbloteka/2020/02.jpg/Files/images/bbloteka/2020/01.jpg

Школярі із задоволенням висловлювали побажання, які книги вони хочуть бачити у бібліотеці ліцею.

/Files/images/bbloteka/2020/2.jpg/Files/images/bbloteka/2020/а1.jpg/Files/images/bbloteka/2020/а3.jpg

Новинки були представлені у бібліотеці на виставці під назвою «Книжкова алея».

Весело та плідно діти провели час у бібліотеці в день бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо».

/Files/images/bbloteka/2020/111.jpg/Files/images/bbloteka/2020/112.jpg/Files/images/bbloteka/2020/113.jpg/Files/images/bbloteka/2020/114.jpg

Чудові роботи молодших школярів були представлені батькам учнів під час конкурсу малюнків «Я і мій улюблений казковий герой».

/Files/images/bbloteka/2020/002.jpg/Files/images/bbloteka/2020/001.jpg

Сподобалося читачам приймати участь у грі дублер-шоу «Бібліотекар на час». Учні довели, що у недалекому майбутньому можуть стати гідною заміною старшому поколінню.

/Files/images/bbloteka/2020/б1.jpg/Files/images/bbloteka/2020/б2.jpg

Також учні старшої школи взяли участь у підготовці та розповсюдженні рекомендаційних списків (у вигляді листівок), що інформують про нову літературу у бібліотеці ліцею.

З учнями середньої ланки були проведені разом з вчителем української мови та літератури Шевченко Н.Г. інтегровані уроки з української літератури «Народні казки, різновиди казок, їхні особливості».

/Files/images/bbloteka/2020/в1.jpg/Files/images/bbloteka/2020/в3.jpg/Files/images/bbloteka/2020/в2.jpg

Таким чином всі заходи, що були проведені у ліцеї підтверджують, що діяльність бібліотеки Нової української школи спрямована на всебічний розвиток освітніх можливостей кожного учня.

Кiлькiсть переглядiв: 653