/Files/images/нарциси.gif

Акція “Подарунок бібліотеці”

/Files/images/ПБ1117.JPG

Ось уже декілька років підряд випускники Вільшанської ЗОШ проводять акцію “Подарунок бібліотеці”, в ході якої дарують юним читачам цікаві дитячі книги, залишаючи про себе добру згадку.
Не винятком став і цей навчальний рік, коли учні 11-го класу Маляр К., Коц О., Ісаєнко Вл., Сіленко М. та учні 9-А класу Гончаренко В., Єрьоменко М., Колосар М, Кекіна Д. подарували бібліотеці свої улюблені художні книги.
До цієї акції приєдналися учні 3-Б класу Калітіна М. та Головко Д, які хотіли, щоб книги, які вони прочитали, дісталися іншим.
Отже, завдяки добрій справі бібліотека поповнилася 14-ма новими художніми книгами, які стануть добрими порадниками для наступних поколінь вільшанських школярів.


/Files/images/нарциси.gif

Конкурс читців віршів про книгу

/Files/images/КчК.jpg

У рамках проведення тижня початкових класів вчитель Потьомкіна Тетяна Олександрівна організувала і провела у 2 — В класі конкурс на кращого читця віршів про книгу. Цей конкурс — продовження цікавої і довготривалої роботи вчителя по вихованню у своїх допитливих учнів любові до книги, бережного поводження з ними.
Не можна описати, як хвилювалися маленькі читці, адже їхні виступи оцінювало журі: бібліотекар Радченко Л. М. та краща учениця 10-го класу Шкандрет Владислава.
Усі читці продемонстрували артистизм, виразність і гарну виконавську майстерність. Тому ніхто не залишився без нагороди. Переможцями конкурсу стали: Чернякова Єлизавета (І місце), Бардак Домініка (ІІ місце), Деменко Ярослава (ІІІ місце). Почесної нагороди у номінації “Глядацькі симпатії” одноголосно був удостоєний Лихоліт Назар.
Отже, як ріки починаються з маленького струмочка, так виховання любові починається з найближчого, найріднішого, найдорожчого. І запорокою успіху є розуміння учнями, що книга — це дійсно міст у світ знань.

/Files/images/нарциси.gif

Виховання любові до книги

/Files/images/ПрЧт1.JPG

Така провідна мета виховної роботи вчителя початкових класів, класного керівника 2-В класу Потьомкіної Тетяни Олександрівни. Її вихованці — активні читачі шкільної бібліотеки, допитливі чомучки, які цікавляться усім. Тому вчитель, починаючи з першого класу, прищеплює любов до книги.
На уроці української мови учні під керівництвом вчителя склали “Поради читачам”, закріпивши правила поводження з книгами. А вдома із батьками вони оформили ці правила у вигляді яскравих рефератів. Кращі із учнівських робіт були подаровані бібліотеці і розміщені в куточку. Усім, хто переступає поріг шкільної бібліотеки, впадає в око новинка — яскраві дитячі роботи-поради, майстерно виконані, різнокольорові, цікаві.
Як добре, що поради юним читачам дає не тільки бібліотекар, а і самі читачі, які з молодших класів долучилися до книгозбереження!

/Files/images/ПрЧт2.JPG

/Files/images/нарциси.gif

9 листопада - День української писемності та мови.

/Files/images/911161.JPG

“Рідна мова солов'їна, що бринить нам чарівніш”.... - мабуть, так кожен українець скаже про рідну мову. А чи кожен знає її історію, її витоки? З чого починалася наша мова? Де вперше згадується про Руську землю? Саме на ці питання ви знайдете відповіді, переглянувши матеріали виставки, приуроченої до Дня української писемності та мови і організованій у шкільній бібліотеці. Перегорнувши енциклопедії та довідники, учні дізнаються, що українська історична наука традиційно починається з імені Нестора Літописця, ченця Києво-Печерської лаври та першого хроніста України-Русі. Праця всього Несторового життя – «Повість минулих літ» - проливає світло на походження Русі. Нестор першим ставить питання: «Звідкіля єсть пішла Руська земля?» - і першим відповідає на нього. Він традиційно вважається зачинателем української писемності, а його твір «Повість минулих літ» - першим твором української літератури.
У 1997 р., враховуючи роль української мови щодо згуртування народу України, було ухвалено запровадити святкування Дня української писемності та мови. Цей день був приурочений до церковного свята – Дня пам’яті Нестора Літописця.
9 листопада традиційно починається Міжнародний конкурс знавців української мови. Також відзначають найкращі українські видавництва.
Отож, ласкаво запрошуємо усіх допитливих до шкільної бібліотеки, щоб більше дізнатися про історію і культуру рідного народу.

/Files/images/911162.JPG/Files/images/911163.JPG

/Files/images/нарциси.gif

Посвята у читачі

/Files/images/ПЧ16.JPG

1 листопада для учнів 2-х класів відбулася знаменна подія: вони стали читачами шкільної бібліотеки. Зусиллями бібліотекаря школи та учнів 8 і 3 класів було організовано і проведено свято “Посвята у читачі”, під час якого другокласники оглянули бібліотеку, дізналися більше про роль книги у житті людини, про те, як поводитися із ними. На свято завітали казкові герої — Королева Книга (Гончаренко Діана), Незнайко (Головко Максим), Букварик (Альбощий Дмитро). Дуже цікавими і змістовними були виступи ведучих свята — Головко Даші, Колісник Орини, Дудник Тетяни, Дяченко Альони. На прикінці свята другокласники дали обіцянку бути активними читачами, бережно ставитися до книг.
Отже, бібліотечні лави поповнилися новими допитливими читачами, для яких бібліотека радо відчиняє двері.

/Files/images/ПЧ162.JPG/Files/images/ПЧ163.JPG/Files/images/ПЧ161.JPG

/Files/images/нарциси.gif

/Files/images/дар16.JPG

Щорічно у жовтні проходить місячник бібліотек. Разом із проведенням місячника у Вільшанській ЗОШ І — ІІІ ступенів співпало проведення виставки “Подарунок бібліотеці”. На виставці були представлені книги, подаровані батьками шкільній бібліотеці. Яскраві дитячі книжечки, словники з англійської мови, довідник з біології для старшокласників, карти з історії та географії — усе привернуло увагу школярів. Вони з великим інтересом переглядали нові книги, цікавлячись, коли їх можна буде взяти почитати.
Як добре, що у школі живуть добрі традиції, завдяки яким шкільна бібліотека щорічно поповнюється новими книгами та посібниками. Велика подяка усім небайдужим батькам, які розуміють, що книга — це джерело знань та віконечко у світ цікавого.

/Files/images/дар16 1.JPG/Files/images/дар16 2.JPG

/Files/images/нарциси.gif

Шановні учні, вчителі, батьки!

Електронні версії нових підручників для 4, 7, 8 класів можна знайти і скачати для користування на Репозитарії навчального контенту ua.lokando.com та на сайті 4book.org

/Files/images/рози_19.gif

Бібліотека зустрічає юних читачів

/Files/images/den znan.jpg

Швидко проминуло літо, настала осінь, а з нею — і свято — День Знань.

1 вересня збуджені, щасливі, святково одягнені учні зібралися на урочисту лінійку. Із початком навчального року їх привітали директор школи Михайлусь Л. М. та гості свята. Представник народного депутата України В. М. Кацуби подарував школі книгу про історію рідного краю “Мій Дергачівський край чудовий”, яку було передано у шкільну бібліотеку.

Продзвенів перший дзвоник, який покликав учнів за парти, у захоплюючу подорож до країни знань. А допоможуть школярам це здійснити вірні і надійні помічники — книги. Тому для усіх допитливих радо відкрила двері шкільна бібліотека.

Найперше, що було зроблено шкільним бібліотекарем, - це видано підручники класним керівникам для учнів на новий навчальний рік. Учні 1-х, 2-х, 5-х, 6-х, 9-х, 10 та 11 класів підручниками забезпечені майже повністю. Для учнів 4-х, 7-х, 8-х класів нові підручники будуть надходити поступово до кінця вересня. Вони працюватимуть за старими тимчасово.

Починаючи з 1 вересня, школярі охоче взяли для читання художню літературу. Яскраві, цікаві книги чекали своїх юних читачів.

Отож, у всі часи книга була, є і буде джерелом знань, тому інтерес до неї не згасає.

Кiлькiсть переглядiв: 303